Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
informace o světadílu Evropa
Navigace: Světadíl Evropa > Chorvatsko > Ostrovy Jaderského moře

Ostrovy Jaderského moře

Zde najdete informace o ostrovech jaderského moře patřících k Chorvatsku.

Ostrov Rab

Ostrov bohatý svou historií, především ve stejnojmenném městě, i přírodní krásou, kterou naleznete v přírodním parku Komrčar. Z hřebene Kamenjak, na který se můžete dostat zapůjčenými koly, se Vám nabízí nádherný výhled na celé město a část ostrova.

Ostrov Krk

Ostrov plný dlouhých pláží, přístavů a hotelů nabízí ochutnávky vín, potápění a okouzlující pamětihodnosti.

Ostrov Cres

V městečku Cres se dodnes dochovalo středověké opevnění se dvěma branami. Raritou ostrova je vesnice s názvem Lubenice, kde na zhruba 30 obyvatel připadá 5 kostelů. Střeženou lokalitou je Vranské jezero, sladké jezero, které je zásobárnou pitné vody.

Ostrov Pag

Zapučte si loď a navštivte opuštěné, jinak nedostupné pláže, které jsou obklopeny skalami. Budete mít soukromí a svůj klid. To vše a nejen to nabízí ostrov Pag.

Ostrov Brač

Je ostrov sice méně obsáhlý historií, načež je známý možností krásného potápění a zlatou pláží Zlatni rat, kam jezdí tisíce turistů.

Ostrov Hvar

Slunečný ostrov vlastnící čisté a průzračné moře je vhodný na potápění, koupání a výlety do různých městeček a vesnic za kamennými pamětihodnostmi.

Ostrov Korčula

Titul nejzelenějšího středomořského ostrova se připisuje právě Korčule. Ostrov je také klimatickou lázní mající léčivé bahno a čerstvý vzduch, který bývá obohacen silicemi.

 
katalog stránek zacatek.cz, veškeré informace jsou bez záruk,© evropa.svetadil.cz - vytvořte si také své webové stránky