Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
informace o světadílu Evropa
Navigace: Světadíl Evropa > Chorvatsko > Istrie

Istrie

Pula

Město s 60 tisíci obyvateli je turisty právem upřednostňováno, především díky pamětihodnostem z dob Říma jako je římský amfiteátr, Augustův chrám, římské hradby a fórum.

Novigrad

V tomto městečku neváhejte navštívit nějakou z mnoha restaurací, cukráren či kaváren, kde mimo jiné můžete ochutnat skvělá místní vína. Městečko má svůj středověký architektonický ráz s antickými památkami.

Je největší poloostrov Jadranu a zároveň jednou z nejnavštěvovanější lokalit Chorvatska, díky nádherné přírodě, krásnému pobřeží a nespočtu historických měst a vesnic.

Buje

Město se smíšenou architekturou upoutá zajisté Vaši pozornost - od benátského stavebního slohu přes gotický sloh, kterým je postaven gotický palác s nástěnnými freskami z 15. století. na hlavním náměstí, a baroko, které zdobí nedokončené průčelí barokního kostela sv. Servala.

Opatia

Turistické letovisko, které se pyšní titulem klimatické lázně. Zdejší vzduch totiž obsahuje částečky nasycené solí.

Motovun

Středověké opevněné město Vás zavede do dob minulých svým půvabem a architekturou.

Poreč

Historické město a velká turisticky zaměřená lokalita, to je vhodná kombinace, která nabízí odpočinek a koupání u moře i zajímavá místa - Eufrasiovu baziliku, palác Sinčič nebo nedaleký ostrůvek Sv. Nikoly.

Vrsar

Město s přístavem v zátoce plné zelených ostrovů je zajímavé svou mariánskou románskou bazilikou z 12 . století.

Rovinj

Dominantou města je rozhodně katedrála Sv. Eufémie. Byla postavena roku 1736. Její zvonice o výšce 60 metrů je nejvyšší na Istrii. Dalším lákadlem je lesopark Punta Correte, kde můžete plavat mezi skálami a šplhat po útesech.

Umag

Historické městečko mimo malebných domků vlastní přístav, odkud se vyvážel a stále vyváží největší díl lahodných istrijských vín.

 
katalog stránek zacatek.cz, veškeré informace jsou bez záruk,© evropa.svetadil.cz - vytvořte si také své webové stránky