Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
informace o světadílu Evropa
Navigace: Světadíl Evropa > Španělsko

Španělsko

Španělsko

Španělsko nemá prezidenta, ale krále, tím pádem se pochopitelně jedná o království. Jak jistě víte, tak se nachází v jižní Evropě a to přesněji na Pyrenejském poloostrově. Na západě má hranice s Portugalskem a na severu je to Francie a malinká Andorr...

Historie

Je dokázáno, že na Pyrenejském poloostrově lidé žili už před několika tisíci lety, v této době zde žilo hodně kmenů, monarchií, či císařství.

Politika a hospodářství

Jelikož se jedná o monarchii, tak nejvýše postavenou osobou je král, kterým je momentálně Juan Carlos I. Král je v uvozovkách to samé jako prezident, čili prezident, který má vést zemi co možno nejlepším směrem a reprezentovat svou zem na venek.

Doprava

Velice oblíbenou dopravou Španělů jsou autobusy. Jezdí zde jak městské autobusy, tak meziměstské. Autobusy sice nejsou na současnost nijak extrémně moderní, ale za to je tento způsob dopravy zde velice rozšířený.

Obyvatelstvo

Z celkového počtu více jak 45 000 000 obyvatel zde většinu tvoří samozřejmě Španělé, kteří odsuď pocházejí. Značný podíl na tomto však mají ale také různí přistěhovalci. Nejvíce jich pochází z Maroka, ze států Jižní Ameriky a Guiney.

Cestování a turistika

Jak jistě víte, tak Španělsko má hodně velkou svých příjmu právě ze služeb nebo jinými slovy hlavně z turistů. Jelikož se Španělsko nachází v Evropě, přesněji tedy na Pyrenejském poloostrově, tak se zde dostanete takřka tak, jak jen budete chtít.

 
katalog stránek zacatek.cz, veškeré informace jsou bez záruk,© evropa.svetadil.cz - vytvořte si také své webové stránky, reklama PC fórum