Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
informace o světadílu Evropa
Navigace: Světadíl Evropa > Španělsko > Španělsko

Španělsko

Španělsko nemá prezidenta, ale krále, tím pádem se pochopitelně jedná o království. Jak jistě víte, tak se nachází v jižní Evropě a to přesněji na Pyrenejském poloostrově. Na západě má hranice s Portugalskem a na severu je to Francie a malinká Andorra. Ke Španělsku patří také Kanárské ostrovy a ve středozemí se ke Španělsku přiřazují Malorca s Ibizou se svými malými ostrůvky. Občas je město Llívia přiřazováno Francii, ale patří Španělsku.

Španělsko je členem NATO. Na začátku jsem trochu lhal, jelikož Španělsko má sice krále, ale není to království, nýbrž monarchie. Když už jsme u toho, tak králem je Juan Carlos I. Svou rozlohou je tato monarchie 50. na světě a rozléhá se na 504 782 km2, žije zde něco málo přes 46 000 000 obyvatel a hlavním městem je Madrid. Úředním jazykem je zde Španělština, ale mluví se zde také občas Portugalsky.

Nejvyšší bod Španělska je ve výšce 3718 metrů nad mořem a je to hora Pico de Teide. Hustota zalidnění na tom také není určitě nejhůře, je to přesně 87,9 obyvatel na km2. Oproti nám zde mají o jednu hodinu více. Španělsko je členem Evropské Unie a platí se zde eury již delší dobu. Co se týče náboženství, tak zde převládá katolické. Je zde poměrně teplo, jelikož se monarchie nachází v subtropickém pásu.

Co se týče moří, tak z jihu a východu je Španělsko obklopeno Středozemním mořem a na západě je to Atlantický oceán. Naleznete zde také nejdůležitější a od války také nejznámější průliv – Gibraltar. Je zde také poměrně dost řek, ale s jezery a rybníky už to tak růžové není, jelikož je jich zde doslova jen pár.

 
katalog stránek zacatek.cz, veškeré informace jsou bez záruk,© evropa.svetadil.cz - vytvořte si také své webové stránky, reklama PC fórum