Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
informace o světadílu Evropa
Navigace: Světadíl Evropa > Chorvatsko > Historická města

Historická města

Historická města Chorvatska

Záhřeb

Je hlavní město Chorvatska a jedna ze zastávek cesty k moři. Záhřeb má necelých 800 tisíc obyvatel. Můžete zde navštívit kostel sv. Marka, který má sice zanedbaný zevnějšek, ale vnitřek září sochami od známého umělce Ivana Mestroviče a dalšími ozdobami. Nedaleko v pohoří se skrývá hrad Medvedgrad, který je dostupný i autem.

Zadar

je třetí největší město v Chorvatsku. Nalézá se v severní Dalmácii. Staré město je obklopeno částečně hradbami a má 3 významné kostely – kostel sv. Donáta, kostel sv. Šimona a kostel sv. Františka.

Šibenik

Druhé největší město v severní Dalmácii je obohaceno svou antickou historií a zachovalými památkami. Mezi hlavní pýchu města patří katedrála sv. Jakuba a Komplex Solaris a Aqualand.

Murter

Město o rozloze 19km2 patří do skupiny Šibenických ostrovů. Je rájem pro milovníky vodních sportů a krásného koupání.

Split

Se jménem tohoto města je spojený Diokleciánův palác. Palác pojímá katedrálu sv. Dominia (původně Diokleciánovo mauzoleum), náměstí a zvonici, u které můžete navštívit její vrchol. Necelé 4 kilometry od Splitu se necházejí důležité archeologické vykopávky u města Salona.

Trogir

Město umístěno ve střední Dalmácie je zajímavé především svou katedrálou sv. Vavřince, která se začala stavět ve 13. století a byla dokončena až v 15. století, tím pádem se do stavby promítly dva architektonické směry - a to renesance a gotika.

Omiš

Město se skalami v pozadí dává krásnou podívanou hlavně v nočních hodinách, kdy světla osvěcují oplocení skalisek.

Makarská

Jedno z dalších turistických center je Makarská, ze které můžete vyjet i vyplout a najít nějakou klidnou zátoku k ležení a koupání.

Dubrovník

Město ležící v jižní Dalmácie bylo po 4 staletí svobodnou městskou republikou. Mohutné hradby dodnes obepínající historické město patří mezi nejkrásnější hradby světa. Přesvědčte se sami, hradby můžete sami projít!

Cavtat

Malé město v jižní Dalmácii nabízí desítky hotelů a penzionů. Krásná městská promenáda je zdobena kostelem sv. Vlaha.

 
katalog stránek zacatek.cz, veškeré informace jsou bez záruk,© evropa.svetadil.cz - vytvořte si také své webové stránky