Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
informace o světadílu Evropa
Navigace: Světadíl Evropa > Řecko > Severní Egeis

Severní Egeis

Jedná se o řecký kraj, který je složený převážně z ostrovů a ostrůvků a rozdělený na tři prefektury – Chios, Lesbos a Samos. Hlavním centrem této oblasti je přístavní město Mitilíni, které se rozkládá na již zmíněném ostrově Lesbos.

Chios

Velmi příjemný ostrov plný dlouhých pláží, jasmínů a turistů. Obklopen je nádherným průzračně modrým mořem. Mnoho památek z něj dělá ještě více atraktivní oblast vhodnou k aktivnímu i pasivnímu trávení dovolené. Hlavní město Chios je centrem kultury, zábavy a obchodu, a právě proto je hojně navštěvován turisty.

Právě na tomto ostrově můžete spatřit mnoho historických městeček, bohatě zdobené domy, ale také mnoho přírodních krás – plantáže citrusů či zahrady plné květin. Rovněž zde mohou turisté navštívit některou s mnoha restaurací a vychutnat si tradiční řeckou kuchyni plnou zeleniny, ovoce a mořských plodů.

Lesbos

Hlavním městem tohoto ostrova je Mytilene – město plné restaurací, barů, muzeí, kostelů a krásných architektonicky hodnotných staveb. Ačkoliv je tento ostrov turisty velmi oblíben, snaží se jeho obyvatelé zachovat rovnováhu. Díky tomu zde můžete najít mnoho kulturních a turistických center, ale i malebnou přírodu se spoustou historických památek.

Příroda je zde bohatá, v horách pramení mnoho termálních vod. Díky tomu existuje na ostrově několik termálních lázní, které mnou návštěvníci Řecka využít k odpočinku. Rozhodně stojí za to navštívit město Molyvos, kde si můžete prohlédnout krásné domky z kamenů. Celé město je v podstatě tvrzí, což je pro turisty velmi atraktivní, a právě proto turisté toto místo tak často navštěvují.

Samos

Tato část Řecka je známá především svými rozsáhlými vinicemi. Krom toho se zde nachází i velmi zajímavé památky. Například přístav Pythagorion spolu s hradem Lykourgos Logothetis. Na ostrově můžete navštívit také mnoho muzeí, pozůstatky Héřina chrámu, či malé jezírko Potami, u kterého si můžete prohlédnout překrásné vodopády. Stejně jako v celém Řecku mohou turisté i v této oblasti obdivovat mnoho kostelů a klášterů a užívat si pláží, zábavy, nočního života a kulturního i sportovního vyžití.

 
katalog stránek zacatek.cz, veškeré informace jsou bez záruk,© evropa.svetadil.cz - vytvořte si také své webové stránky, reklama PC fórum